1 Par HTB-3100 Optisk Fiber Media Converter Fiber Transceiver Enkelt Fiber Converter 25 km SC 10/100M Singlemode Enkelt Fiber

Ny vare

kr118.37

På lager

999 Varer

Ønskeliste

Tags: 10g sfp, fiber fusion maskine, cisco switch, apc sc, FIBER, skifte fibra industrielle, fiber optic, apc-stik, router til fiber, HTB.

Oversigt: Tovejs 10/100M adaptive Ethernet fiber optiske transceivere , ved hjælp af den nyeste IC plus 113GH chip, høj kvalitet, single-fiber tovejs optiske transceiver modul ( helt nye producenter ) , stabil ydelse og fremragende kvalitet.For telekommunikation,radio / tv, bredbånd fiberoptiske netværk data trafik og behovet for at forbedre ydeevne, høj pålidelighed netværk miljø.

Bemærk :

1. Standard med EU ' s power adapter.UK,US,BR,AU standarder kan leveres som anmodning.

3.Bulk ordre bedes du kontakte med os , vi er fabrikken har den bedste pris til dig.Feature: 1. Høj Kvalitet, 2 år, kvalitet garanti! 2. Med en RJ45-porte og en enkelt-SC fiber optiske port , for at opnå optisk signal konvertering mellem 10/100base TX twisted pair (Ethernet )og 100 base FX (lyslederkabler) ; 3. Core optiske fiber kan være afsluttet i blot én måde signal-transmission i forhold til dual fiberoptiske data transmission mode til at forbedre mængden fordoblet ; 4. Overholdelse af IEEE802.3 10Base-T og IEEE802.3u 100Base-TX, 100Base-FX standarder ; 5. Har 10M/100M tilpasningsevne ; 6. Ethernet-interface kan adaptivt direkte linje / crossover-kabel forbindelse ; 7. Understøtter full / half duplex mode, 8. Støtte IEEE802.3X duplex flow kontrol-og halv-duplex modtryk flow kontrol ; 9. Understøtter broadcast storm forebyggelse funktion ; 10. 1916 Byte støtte store data frame ( valgfri ) ; 11. Indbygget lightning protection kredsløb , som i høj grad kan reducere skader forårsaget af lyn induktion ; 12. UTP op til 100 meter ; længste 100 km single-mode fiber ; 13. Der er seks LED-indikatorer : Magt, TX 100, TX Link / Act, FX 100, FX Link / Act, FDX / Col; let at overvåge arbejdsmiljøet status transceiver og finde årsagen til fejlen ; 14. Der er ekstern , intern strømforsyning af to typer : AC100 ~ 265V / dc 5 v skift strømforsyning ; 15. Arbejdstemperatur : 0 ~ 50 grader; 16. Opbevaringstemperatur : - 40 ~ 70 grader ; 17. Transceiver Dimensioner: Ekstern strømforsyning 70 × 26 × 93mm; indbygget 120 × 30 × 140 mm. 18. ydre Dimensioner: 95mm x 71mm x 25mm 19. Package: ESD-pakke,Karton Til miljøet: For telekommunikation , radio / tv, bredbånd fiberoptiske netværk data trafik og behovet for at forbedre ydeevne, høj pålidelighed netværk miljø.Pakken indeholder:

1.HTB-3100 *2PCS(1stk En side,1stk B side)

2.Strøm Adapter*2PCS (fortæl os om dine vekselstrømsadapteren,eller vi vil sende standard adapeter)

RJ45 Port 1 RJ45 Port
Oprindelse KN(Oprindelse)
Chipset IC Plus 175
Strømforsyning type ekstern strømforsyning
Optical wavelength 1310nm for A &1550nm for B
Model-Nummer HTB-3100-A og B
Transmission distance 25 km
farve Grå
Stik Type SC/APC
Shell Materiale Metal case
Fiber Mode type single-mode
Hastighed 10/100Mbps
Item Længde 1m
Kompatibel Enterasys
Fiber Type Single-fiber
Mærke rtxmc

Skriv en anmeldelse

1 Par HTB-3100 Optisk Fiber Media Converter Fiber Transceiver Enkelt Fiber Converter 25 km SC 10/100M Singlemode Enkelt Fiber

1 Par HTB-3100 Optisk Fiber Media Converter Fiber Transceiver Enkelt Fiber Converter 25 km SC 10/100M Singlemode Enkelt Fiber

Forbindelse